Apie tai, kokie brangūs „laikai“ Facebook’e

Apie tai, kokie brangūs „laikai“ Facebook’e

Ne paslaptis, kad už „laikus“ facebooke reikia mokėti – kartais apčiuopiamais eurais, o labai dažnai dar ir išmone, kūrybiškumu, gebėjimu stebinti. Nekalbėsiu apie laiką – įdomų ir kažką sakantį „postą“ parašyti prireikia tikrai ne kelių minučių. Bet manau visi tą žinome.

Šitą atsidūsėjimą galvoje nešiojuosi seniai, bet šiandien gerdama rytinę kavą pagaliau radau laiko surašyti mintis ir pasidalinti su Jumis.

Taigi, dabar pridėkit ranką prie širdies ir pasakykit, ar mėgstat „laikinti“ ar tik „scrolinat“? Ar tikrai „laikinat“ tik tai, kas patinka, ar „laikinat“ iš pagarbos, palaikymo tam asmeniui, kurį „laikinat“? O gal „nelaikinat“? O gal tą darot sąmoningai? Iš pavydo, iš tingėjimo, iš nenoro matyti to, ką kažkas jau padarė, o Jūs dar tik mislijat?

Prisipažinsiu, man būna visaip. Kartais esu tik pasyvi stebėtoja, kartais išspaudžiu „laikų“ ir „širdelių“, prirašau komentarų tiek, kad turbūt mano draugams atrodo, jog per dieną nieko neveikiu, tik komentuoju (nes gi dabar viską matom vieni apie kitus).

Prisipažinsiu ir tai, jog jei reikėtų rašyti psichologijos bakalaurą, jis tikrai būtų apie tai, kaip facebookas su savo funkcijomis įtakoja žmonių tarpusavio santykius. Nes galit mane apmėtyt kuo norit, jis tikrai tą daro.

Dabar tikrai nepradėsiu pasakoti, koks facebookas yra negeras, nes pasiglemžė žmones, gyvą bendravimą ir pan. Jeigu Jums taip yra, turiu paskubinti Jus greičiau apsilankyti pas psichologą. Nes šiaip jau man facebookas davė ir vis dar duoda labai daug:
✓Šios programos dėka jau ketverti metai gyvuoja Cacka Pacacka;
✓Neturėdama laiko dažnai matytis su draugais aš vistiek matau, kuo jie gyvena (aišku, jei jie rodosi);
✓Galiu pati džiaugtis savo kasdienybe su visais, kam tai įdomu;
✓Jame šimtai informacijos klodų apie renginius, naujausius dalykus visose srityse;
✓Įdomios grupės su naudinga informacija ir pan.
✓Kiek buvo padaryta gerų darbų, aukota pinigų vargstantiems ir pan.būtų sunku suskaičiuoti;
✓Tikriausiai šimtai tūkstančių žmonių čia rado savo antras puses arba naujų draugų;
✓Svarbi informacija sklinda žaibiškai;
✓Žmonės atranda save ir realizuoja neįtikėčiausiose vietose dėka Facebook!

Ir tikrai dar galėčiau vardyti kitus pavyzdžius, bet manau, kad jau supratot apie ką aš ir sąrašą pratęsit tyliai savyje.
Taigi, grįštu prie to, nuo ko pradėjau. Prie „laikų“ ir to, kad jie brangiai kainuoja. Ir kad brangiausiai jie iš mūsų artimiausių. Ir ta prasme, kad juos vertinam labiausiai (bent jau aš), ir ta prasme, kad jų dažnai mažiausiai sulaukiam… Faktas akivaizdus tas, kad tie paspaudinėjimai yra šiek tiek daugiau nei tik mygtuko kliktelėjimas. Ir kaip bebūtų keista, man teko sau pripažinti, kad vistik jie yra labai svarbūs. Vienaip ar kitaip visi mes kovojame už juos tiek savo asmeninėse paskyrose, tiek su verslu ar kita veikla susijusiuose (nes tikrai turbūt jau visi turime bent po vieną tokį). Net jei ir sąmoningai taip negalvojam, taip yra ir taškas.

Pastebėjau, jog šioje socialinėje platformoje, kaip ir realiame gyvenime viskas vyksta panašiu principu – geras pavyzdys užkrečiamas. Ne kartą pralaužusi ledus ir kažką pakomentavusi po pažįstamo ar draugo nuotrauka matau, kad po to daug daugiau žmonių nori išreikšti savo nuostabą, garsiai pasigrožėti, pagirti ir pan. tą žmogų – t.y. parodyti jam dėmesį. Tikėtina, kad tas žmogus juk to ir trokšta. Ir tai normalu, nes jei kažkas išvysta dienos šviesą fb, reiškia, ne šiaip sau.

Tiesa, kartais „laikinu“ ir tai, kas man nelabai patinka, gal kam net nelabai ir pritariu, bet žinau, jog galbūt mano „laikas“ tam žmogui bus svarbus. Lygiai taip pat ir pati džiaugiuosi visais savo tyliais „laikintojais“, su džiaugsmu atsakinėju komentuojantiems ir tikrai nuoširdžiai sakau, kad tai daro mane laimingesne! Ir jeigu Jums atrodo juokingi tokie išvedžiojimai, pagalvokit, ar patiems taip nėra?  Nes jei nebūtų artimos šios aktualijos, tai tikriausiai nebūtumėt tiek perskaitę.

Taigi, šiuo savo atsidūsėjimu noriu visų Jūsų paprašyti – netingėkit „palaikinti“ ir komentuoti dažniau savo draugų ir pažįstamų „postų“. NESIBRANGINKIT! Patikėkit, visi tie klikai ir komentarai tikrai maloniai nuteiks ne tik tuos žmones, bet ir Jus pačius. Juk mums spustelėjimas kainuoja tik sekundę, o tam žmogui galbūt jis bus neįkainojamas, nes reikš palaikymą, solidarumą, didesnį pasitikėjimą savimi ir motyvaciją siekti/keistis/augti/džiaugtis/tobulėti daugiau ir toliau. Negailėkim savo laiko draugams, nes jei jau „scrolinam“, tai gal atrasim jo ir kitiems klavišų spustelėjimams?🤔

Skanios kavos ir daug „klikų“!😍
Ir nuoširdus ačiū, kad mane „laikinat“ ir komentuojat jau 4 metus! Send this to a friend